Вести

Репрезентација Србије убедљива на старту квалификација за ЕУРО 2022 - савладана Турска

Рукометашице Србије победом су започеле циклус квалификација за ЕХФ ЕУРО 2022. У „Кристалној дворани“ у Зрењанину убедљиво су савладале селекцију Турске резултатом 36:27 (21:13).

СРБИЈА – ТУРСКА 36:27 (21:13)

СРБИЈА: Петровић 4, Т. Радојевић 2, Ковачевић 3, Д. Радојевић 2, Агбаба, Граовац, Стаменић 1, Стоиљковић 6, Николић 5, Којић, Рисовић, Лишчевић 2, Милојевић 1, Милић 1, Дмитровић 5, Јањушевић 4

ТУРСКА: Озтурк, Акалин, Озболук, Јилмаз 2, Бедел 2, Кицироглу 2, Искит 6, Имамоглу Оцал, Ајдин 4, Карацам, Сахин 2, Боздоган, Акгун 4, Туркоглу 5, Килиц, Дурду

Селекција Србије успешно је започела свој пут ка Европском првенству. Прву од две утакмице квалификација за ЕХФ ЕУРО 2022 које су на програму ове недеље наш национални тим је решио у своју корист и пред 1000 навијача у Зрењанину савладао Турску са 36:27.

Већ у уводним минутима утакмице разигран подмлађени састав репрезентације је показао да не очекује ништа мање од победе на домаћем терену. Наше девојке су већ у уводиним минутима стекле осетну предност, а до одласка на одмор резултат је гласио 21:13. Убедљива је Србија била и током читавог тока другог полувремена, па су тако изабранице Уроша Брегара направиле важан први корак ка обезбеђивању пласмана на Европско првенство које ће се од 4. до 22. новембра 2022. године играти у Словенији, Северној Македонији и Црној Гори.

Србију у недељу, 10. октобра од 18.00 часова очекује други сусрет квалификација за ЕХФ ЕУРО 2022 против Исланда у Хафнарфјордуру.