Вести

Јасмина Колак (СПД Раднички): Ако нам се укаже прилика за висок пласман, нећемо је пропустити

Ру­ко­мет­ни клуб Рад­нич­ки је ду­го го­ди­на био сим­бол кра­гу­је­вач­ког спор­та, ка­ко му­шког, та­ко и жен­ског. Де­вој­ке из ср­ца Шу­ма­ди­је из­не­дри­ле су ве­ли­ки број ре­пре­зен­та­тив­ки, игра­ле елит­ни ранг, бо­ри­ле се и у Евро­пи, али су се пре две го­ди­не пре­се­ли­ле у Су­пер Б ли­гу.

Про­шле се­зо­не Рад­нич­ки је играо ве­о­ма ле­по, бор­бе­но, атрак­тив­но и ка­ко је пр­вен­ство од­ми­ца­ло, Кра­гу­јев­чан­ке су би­ле све си­гур­ни­је. На кра­ју су пр­вен­стве­ну тр­ку за­вр­ши­ле на че­твр­том ме­сту, али енер­ги­ја и зна­ње ко­ју тре­нер Ја­сми­на Ко­лак уно­си у тим је обе­ћа­ва­ју­ћа и ули­ва ве­ли­ку до­зу оп­ти­ми­зма да би Рад­нич­ки ове се­зо­не мо­гао да се вра­ти у Су­пер­ли­гу.

 

– Искре­но, то нам ни­је при­мар­ни циљ, не­ма­мо при­ти­сак да мо­ра­мо да се вра­ти­мо у елит­ни ранг – ре­кла је на по­чет­ку раз­го­во­ра Ја­сми­на Ко­лак, сјај­ни стра­тег кра­гу­је­вач­ких да­ма. – Би­ло би до­бро да се по­диг­не­мо ле­стви­цу из­над, да на­пра­ви­мо тај ко­рак на­пред и би­ћу за­до­вољ­на. Же­лим да се тим бо­ри, да игра до­бро, да вра­ти­мо пу­бли­ку у ха­лу, а ако се ука­же при­ли­ка за пла­сман у Су­пер­ли­гу, си­гур­но је не­ће­мо пре­пу­сти­ти дру­ги­ма. Иде­мо ко­рак по ко­рак, па ако бу­де­мо до­вољ­но до­бри, све је мо­гу­ће.

 

Ка­ко на­пре­ду­ју при­пре­ме, до стар­та пр­вен­ства је оста­ло ма­ње од ме­сец да­на?

– Увек мо­же бо­ље, али овог пу­та је раз­лог што смо од стар­та при­пре­ма има­ли про­блем са по­вре­ђе­ним игра­чи­ца­ма. Тек про­шле не­де­ље смо се ску­пи­ли и од­ра­ди­ли тре­нин­ге као пра­ва еки­па. Пра­ти­ли су нас пе­хо­ви од по­чет­ка, али ве­ру­јем да је и то­ме до­шао крај. Ми­ли­ја­на Сто­шић не тре­ни­ра већ ду­же вре­ме, че­ка­мо да нам се при­кљу­чи ле­во кри­ло и још две мла­де игра­чи­це из Кра­ље­ва. Де­вој­ке ко­је су од стар­та ту су ра­ди­ле од­лич­но и ту не­мам ни јед­ну за­мер­ку.

 

По­че­ли сте са од­и­гра­ва­њем при­ја­тељ­ских утак­ми­ца?

–Од­и­гра­ли смо са Бе­ка­мен­том не­ре­ше­но и то са де­вет игра­чи­ца. Де­вој­ке ко­је су би­ле на те­ре­ну су се бо­ри­ле, да­ле све од се­бе и мо­гу да бу­дем за­до­вољ­на. Оче­ку­ју нас и два ме­ча са Ја­го­ди­ном, па На­и­сом, Бе­ка­мен­том, Бо­ром… Од­лу­чи­ла сам се да у при­прем­ном пе­ри­о­ду има­мо утак­ми­це са су­пер­ли­га­шким еки­па­ма ка­ко би­смо игра­ли са ја­чим про­тив­ни­ци­ма.

 

Ко су фа­во­ри­ти за пла­сман у Су­пер­ли­гу?

– Ми­слим да су Вој­во­ди­на, Ло­зни­ца и Срем нај­о­збиљ­ни­ји кан­ди­да­ти за пр­ва два ме­ста ко­ја во­де у ви­ши ранг. Ми­слим да је ове го­ди­не ли­га пот­пу­но дру­га­чи­ја не­го прет­ход­не. Сад сва­ко сва­ког мо­же да по­бе­ди и из­не­на­ди, бор­ба за оп­ста­нак ће би­ти не­из­ве­сна и же­сто­ка. Мо­же и Мла­ди рад­ник да на­пра­ви из­не­на­ђе­ње и по­мр­си ра­чу­не, мо­же­мо и ми у не­ку тр­ку да се укљу­чи­мо. За раз­ли­ку од про­шле се­зо­не, сад има­мо три. Че­ти­ри еки­пе за гор­њи део, док ће се све оста­ле бо­ри­ти за оп­ста­нак јер су ујед­на­че­не. Ру­ко­мет је чу­до, увек мо­же да до­ђе до из­не­на­ђе­ња.

 

Ко­ли­ко је про­ме­њен играч­ки ка­дар то­ком ле­та?

– Оста­ла је око­сни­ца ти­ма, ко­стур еки­пе је ту, ни­смо пра­ви­ли ве­ли­ке про­ме­не. Сти­гла нам је Та­ма­ра Пре­ко­вић из Бе­ка­мен­та и она је за­и­ста баш ве­ли­ко по­ја­ча­ње, не­до­ста­јао нам је та­кав бек шу­тер са ис­ку­ством. Из Кра­ље­ва че­ка­мо две мла­де игра­чи­це, а сти­гла је и Ле­на Здрав­ко­вић из Про­ку­пља чи­јим до­ла­ском смо по­пу­ни­ли пра­зни­ну на де­сном бе­ку. За­до­вољ­на сам пре­ла­зник ро­ком – закључила је Јасмина Колак.